Nowe kierunki, więcej lotów na istniejących połączeniach i “Gamechanger”, czyli zima na lotnisku Poznań-Ławica

Ryanair ogłosił zimowy rozkład lotów dla poznańskiego lotniska Ławica. Potwierdzono nasze doniesienia sprzed kilku miesięcy o nowym, długo wyczekiwanym połączeniu, dodając także kolejne i zwiększając liczbę tych, które już były w siatce lotów. Linia zbazuje w Poznaniu także nowy samolot, który spala mniej paliwa i jest o wiele bardziej cichy niż pozostałe popularne maszyny.

Podczas konferencji prasowej na lotnisku Poznań-Ławica Chief Commercial Officer w Ryanair, Jason McGuinnes, oficjalnie ogłosił zimowy rozkład lotów dla stolicy Wielkopolski. Łącznie będą to 23 trasy, z których podróżni będą mogli korzystać w najbliższych miesiącach.

Wśród nich pojawią się też dwie zimowe nowości – Lizbona, o czym nieoficjalnie informowaliśmy już w połowie czerwca (tutaj), a także Pafos, do którego będzie można polecieć już nie tylko latem, ale i zimą.

To jednak nie koniec dobrych informacji dla podróżnych, którzy planują podróże w czasie, gdy w Polsce będzie chłodniej. Na pięciu dotychczasowych trasach – do Alicante, Bristolu, Mediolanu, Paryża i na Maltę Ryanair będzie latać częściej niż do tej pory. Dzięki temu łatwiej będzie zaplanować zarówno krótkie wypady jak i dłuższe wakacje.

W Poznaniu linia zbazuje trzy samoloty, w tym nowość – „Gamechanger”, czyli samolot nowej generacji.

Jak wyjaśniał Jason McGuinnes, maszyna spala o 16% mniej paliwa i emituje o 40% mniej hałasu.

Władze poznańskiego portu nie kryją zadowolenia z rozwoju siatki połączeń.

„Mamy parę dobrych wiadomości. Przede wszystkim premiera połączenia do Lizbony, powrót do rozkładu po letniej przerwie lotów do Tel Awiwu, zwiększa się częstotliwości rejsów do Ammanu, po raz pierwszy zimą będzie można polecieć na Cypr do Pafos. Nadal będzie można nadal korzystać z trasy krajowej do Krakowa. Połączenie do portugalskiej Lizbony, to spełnienie oczekiwań oraz wielu sygnałów od mieszkańców Poznania i Wielkopolski (…)Ten sukces i razem 23 kierunki w zimowym rozkładzie od Ryanair, to wynik bardzo dobrej współpracy z władzami irlandzkiego przewoźnika” – stwierdził Grzegorz Bykowski, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

Z okazji ogłoszenia zimowego rozkładu, linia przygotowała promocje, które pozwalają na zakup biletów w promocyjnych cenach.