Niemowlę trafiło do szpitala, ma liczne siniaki. Zarzuty dla rodziców

Dziewięciomiesięczne niemowlę z licznymi siniakami trafiło do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. – Jego stan jest dobry, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – informuje rzecznik szpitala.

Rodzice chłopca usłyszeli zarzuty. Ojciec odpowie za znęcanie się nad dzieckiem, a matka za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 1,5-roczna siostra chłopca trafiła do pogotowia opiekuńczego.

Dziewięciomiesięczne niemowlę do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi trafiło 14 maja. Na skórze dziecka lekarze zauważyli liczne siniaki. – Dziecko zostało przywiezione z Tomaszowa Mazowieckiego. Na jego ciele widoczne są liczne siniaki. Poinformowaliśmy o tym policję i prokuraturę. Stan dziecka jest dobry i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwu – przekazał Adam Czerwiński, rzecznik ICZMP w Łodzi.

Chłopiec ma przejść dodatkowe badania.

Funkcjonariusze przesłuchali członków rodziny, sąsiadów, a także personel medyczny. Poszukiwali też ojca. Mężczyzna ukrywał się w pobliskiej komórce. Zarówno on, jak i matka dziecka usłyszeli zarzuty.