Nie żyje Fred Ward.

Nie żyje Fred Ward, amerykański aktor filmowy i teatralny znany przede wszystkim ze swoich licznych występów na drugim planie oraz takich produkcji jak „Wstrząsy” i „Miami Blues”. Zmarł w wieku 79 lat.

O śmierci aktora poinformował jego współpracownik Ron Hofmann. Na prośbę najbliższej rodziny Warda, przyczyna i miejsce jego śmierci nie zostały ujawnione.

Fred Ward urodził się w 1942 roku w San Diego. Jego przodkami byli Indianie z plemienia Czirokezów. W młodości imał się wielu różnych zajęć. Pracował między innymi jako drwal, kucharz, a także woźny. Brał udział w bokserskich pojedynkach oraz przez trzy lata służył w Siłach Powietrznych Stanów Zjednoczonych. W latach 70. ubiegłego wieku rozpoczął swoją aktorską karierę i pojawiał się telewizyjnych serialach. Na dużym ekranie zadebiutował w 1975 roku obok Jeffa Bridgesa w westernie „Hollywoodzki kowboj” w reżyserii Howarda Zieffa. W kolejnych latach ponownie pojawił się na ekranie obok gwiazd kina. Zaliczył między innymi występ w filmie „Ucieczka z Alcatraz” z Clintem Eastwoodemoraz produkcji „Śmiertelne manewry” z Keithem Carradinem.

W 1982 roku zagrał główną rolę w filmie „Timerider: Przygoda Lyle’a Swanna”, a rok później wcielił się wastronautę Gusa Grissom w produkcji „Pierwszy krok w kosmos”.