“Nie wywrócimy się na zimie”. Kaczyński zapewnia, że PiS wytrzyma trudny okres

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapewnia, że jego partia „nie wywróci się na zimie”. Tak Jarosław Kaczyński odniósł się do głosów, które jego zdaniem pojawiają się wśród politycznych oponentów na temat kryzysu energetycznego, który może pozbawić jego ugrupowanie władzy.

W czasie spotkania ze zwolennikami w Radomiu szef partii rządzącej dodał jednocześnie, że niektórzy samorządowcy mogą utrudniać radzenie sobie z tym kryzysem, dlatego należy pomyśleć nad mechanizmami konsolidacji władzy.

– Odmowa uczestnictwa przez samorządy w dystrybucji węgla jest pewnym utrudnieniem. Może się zdarzyć, że ktoś gdzieś będzie miał właśnie przez to problem z kupieniem węgla – powiedział Kaczyński.

– To bardzo martwi i każe się zastanowić nie nad samym samorządem, on jest oczywistą częścią państwa demokratycznego i nikomu rozsądnemu nie może przyjść do głowy, żeby podważać istnienie samorządu, tylko nad różnego rodzaju mechanizmami, które będą pozwalały w jakichś momentach kryzysowych na pewnego rodzaju konsolidację władzy, by te zagrożenia odpierać – stwierdził prezes PiS.