Nastolatka podcięła sobie żyły i chciała rzucić się pod pociąg. Dramatyczna akcja w Wielkopolsce

Z podciętymi żyłami biegła w stronę zbliżającej się lokomotywy chcąc odebrać sobie życie. Nastolatkę w ostatniej chwili uratowali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w powiecie ostrowskim. Najpierw dyżurny Straży Ochrony Kolei otrzymał zgłoszenie od maszynisty pociągu Wrocław Główny – Warszawa Gdańska, z którego wynikało, że na torach przebywają osoby do tego nieuprawnione. Na miejsce, czyli na odcinek Ostrów Wielkopolski – Topola Osiedle wysłano patrol.

Po dotarciu funkcjonariusze zauważyli przy torach młodą kobietę, która w ręce trzymała żyletkę, miała rany cięte przedramienia i biegła w kierunku nadjeżdżającego pociągu.

Funkcjonariusze w ostatnim momencie ściągnęli ją z torów – tuż przed jadącą lokomotywą. Rozstrzęsiona dziewczynę zabrali w bezpieczne miejsce i zaczęli udzielać jej pomocy. Miała silnie krwawiące rany cięte przedramienia oraz krwotok z nosa.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, a w oczekiwaniu na przyjazd karetki mundurowi założyli jej opatrunek uciskowy i zatamowali krwotok z nosa. Okazało się, że dziewczyna ma zaledwie 18 lat.

Po przyjeździe karetki została przekazana pod opiekę pogotowia, które zabrało ją do szpitala.

 

 

Jeśli zmagasz się z myślami samobójczymi, smutkiem, lękiem lub stanami depresyjnymi, chcesz porozmawiać lub szukasz pomocy możesz skorzystać z telefonu zaufania 116 123 (telefon zaufania dla dorosłych) lub 116 111 (telefon zaufania dla dzieci i młodzieży).