Napastnicy z maczetą i wiatrówką na Bulwarach Wiślanych w Krakowie

19-latek z maczetą gonił jadącego hulajnogą na Bulwarach Wiślanych w Krakowie. Z kolei 16-letni kolega napastnika miał przy sobie wiatrówkę i próbował odbić schwytanego już przez strażników kompana. Do zdarzenia doszło w nocy.

Jak poinformowała w sobotę straż miejska, ok. godz. 2 w nocy do strażników patrolujących rejon Bulwarów Wiślanych podeszli zdenerwowani przechodnie i poinformowali, że niedaleko ktoś biega z ostrym narzędziem i zaczepia idące osoby.

Gdy strażnicy udali się we wskazanym kierunku, zobaczyli mężczyznę, który z maczetą w ręku biegnie za osobą jadącą na hulajnodze.  Krzyknęli, aby odrzucił narzędzie i pozostał na miejscu.  Mężczyzna wyrzucił maczetę na alejkę i zaczął uciekać w stronę pobliskiego hotelu.  Strażnicy po krótkim pościgu ujęli go i zakuli w kajdanki.

„Gdy wydawało się, że to koniec interwencji, nagle z mroku wyłonił się młodszy kolega napastnika. Był agresywny i miał przy sobie wiatrówkę, szarpiąc się próbował odbić kompana.  Został szybko obezwładniony i również zakuty w kajdanki. 19- i 16-latek zostali, wraz z niebezpiecznymi narzędziami, przekazani wezwanym na miejsce policjantom.