Najnowsze dane o liczbie nowych przypadków zakażeń. Piąta fala nabiera tempa.

Mamy 57 262 nowe zakażenia koronawirusem. Zmarło 271 kolejnych osób – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w Polskim Radiu. Jak dodał wiceminister to o mniej więcej 400 przypadków mniej niż wczoraj, “ale tydzień do tygodnia, to w dalszym ciągu duży wzrost o 56 proc”. Tydzień temu odnotowano 36 665 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 248 kolejnych osób.

– Jesteśmy w piątej fali, ona niestety nabiera ciągle impetu. Jeżeli spojrzymy na dzisiejsze wyniki to mamy 57 262 nowe przypadki, czyli mniej więcej 400 mniej niż wczoraj. Ta wartość jest dość porównywalna z wynikiem wczorajszym. Jeśli popatrzymy tydzień do tygodnia, to w dalszym ciągu jest to duży wzrost. Widzimy, że skala nowych przypadków niestety narasta – powiedział w radiowej Jedynce wiceminister Kraska.

 

Podał, że w ciągu ostatniej doby wykonano 178 tys. testów. Poinformował też, że zmarło 271 osób z COVID-19.

 

Wiceminister wskazał też, że w Polsce potwierdzono dotąd 3935 przypadków omikrona.

 

– Jeżeli spojrzymy na ostatni tydzień, wydaje się, że wariant omikron występuje już w ponad 60 proc. wszystkich badanych próbek. Już widzimy, że wariant delta zaczyna być wypierany przez wariant omikron, który – jak wiemy – jest bardziej zakaźny – powiedział.