Naczelni dzienników Polska Press tracą pracę.

Redaktorzy naczelni trzech dzienników należących do Polska Press w czwartek (29.04) stracili pracę. Są to Marek Twaróg z “Dziennika Zachodniego”, Jerzy Sułkowski z “Gazety Krakowskiej” oraz Stanisław Sowa z “Nowin”.

Na ich miejsce wybrano już następców. W grudniu ubiegłego roku państwowy koncern Orlen poinformował o zakupie wydawnictwa Polska Press. Transakcję w kwietniu wstrzymał Sąd Okręgowy w Warszawie, ale władze Orlenu oceniają, że “postanowienie sądu jest bezprzedmiotowe”.

– Hurtowa zmiana trzech osób jednego dnia – a zanosi się na kolejne, w kolejnych gazetach regionalnych w Polsce – pokazuje, że nie jest to rzeczowa analiza tego jak te gazety pracowały – skomentował Paweł Buczkowski, zastępca redaktora naczelnego “Dziennika Wschodniego”.

Wskazał także, że problematyczna jest zwłaszcza zmiana redaktora naczelnego rzeszowskich „Nowin”. W mieście tym mają niedługo odbyć się wybory na prezydenta miasta.

– Nie wiemy do czego to może doprowadzić w opisywaniu kampanii wyborczej i samych wyborów – dodał Buczkowski.

Zdaniem posła Lewicy Krzysztofa Gawkowskiego, zmiany na stanowiskach redaktorów naczelnych są próbą wzmocnienia „tuby propagandowej PiS-u”.