Na ratunek psom wykorzystywanym przez kłusowników. “Chartoterapia” na Polu Mokotowskim w Warszawie.

Na warszawskim Polu Mokotowskim odbył się charytatywny spacer “Chartoterapia”, w którym wzięli udział właściciele tych psów z całej Polski. W ten sposób chcą wesprzeć działalność stowarzyszenia “Pomoc Chartom”, które ratuje psy wykorzystywane przez kłusowników.

– Robimy charytatywny spacer na rzecz stowarzyszenia “Pomoc Chartom”, które pomaga psom, które trafiły od kłusowników i uciekają przed fatalnym życiem w fatalnych warunkach – tłumaczył cel akcji Marek Dmochowski, jeden z organizatorów.

– Charty są traktowane przez kłusowników jako narzędzia. Te psy są nie zaszczepione, nigdy są nie leczone. Jak zaczynają chorować, to są wyrzucane. Są przetrzymywane w klatkach, bez dostępu do światła, są niezabezpieczone. Te klatki mają 1,5 m na 2 m i taki pies tam tkwi po kilkanaście godzin, czasami kilka dni. Jest wypuszczany tylko nocą, czasami głodny. Jest taki mit, że głodny chart lepiej poluje. Często są bezimienne – tak właśnie wygląda życie psa kłusowniczego – opisuje sytuację psów jedna z organizatorek akcji Kinga Araucz.