MPO w Łodzi gotowe na dystrybucję węgla. W trosce o jakość surowca z importu próbki będą badane, zanim trafi on do sprzedaży

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, które ma zająć się dystrybucją węgla dla łodzian, jest przygotowane – zapewniają prezes spółki i przedstawiciele ratusza.

– Czekamy teraz na ruch ze strony wojewody, aby nam wskazano miejsce, z którego ten węgiel można odbierać. Dostaliśmy informację, że to mają być miejsca na terenie województwa łódzkiego, ale też dostałem telefon z PGE Energia, gdzie mówiono o Toruniu, o Oleśnicy i Opolu. Mówiono o węglu z Kolumbii, Indonezji, a także z innych krajów, również z Polski – poinformował Tomasz Kacprzak, dyrektor ds. gospodarki odpadami w łódzkim MPO a zarazem miejski radny.

Wobec mnożących się doniesień o nierzadko niskiej jakości importowanego surowca Piotr Bors, dyrektor departamentu pracy, edukacji i kultury Urzędu Miasta Łodzi zapewnił, że kolejne partie węgla przed dopuszczeniem do sprzedaży będą badane, by wyeliminować w obrotu surowiec zanieczyszczony czy wręcz niepalny.