Mężczyzna ze sztyletem w ręku odprawiał nad żoną „egzorcyzmy”

Na trzy miesiące został tymczasowo aresztowany 58–latek z Pisza na Mazurach, podejrzany o stosowanie przemocy domowej. Mężczyzna ze sztyletem w ręku odprawiał nad żoną „egzorcyzmy” – podała w środę policja.

Z relacji pokrzywdzonej kobiety wynika, że od ponad dwóch lat doświadczała przemocy ze strony męża. Mężczyzna nadużywał alkoholu, pod którego wpływem był agresywny i tracił kontrolę nad swoim zachowaniem. Według policji mieszkaniec Pisza bez powodu wszczynał awantury, wyzywał żonę i groził jej pozbawieniem życia.

– Odprawiał też nad nią egzorcyzmy, chcąc z jej ciała „wypędzić szatana” . Trzymał wówczas w ręku własnoręcznie zrobiony metalowy sztylet długości około 30 cm – przekazała nadkom. Anna Szypczyńska z piskiej policji.

Jak dodała, 58–latek często odprawiał te „egzorcyzmy” w nocy, nie dając małżonce spać i nie licząc się z tym, że rano musi ona wstać do pracy. –Zdarzało się, że pokrzywdzona zmuszona była nocować w samochodzie – dodała policjantka.

Pokrzywdzona przyszła do komendy w Piszu i zdecydowała się złożyć zawiadomienie o przestępstwie psychicznego znęcania się nad nią przez męża. Według policji zgłaszająca była wyraźnie zmęczona sytuacją rodzinną i codzienną obawą o własne życie.

Po przyjęciu zawiadomienia funkcjonariusze niezwłocznie zatrzymali sprawcę przemocy domowej i zabezpieczyli jego sztylet. Sąd Rejonowy w Piszu – mając na względzie bezpieczeństwo pokrzywdzonej – zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 58–latka na trzy miesiące.

Podejrzanemu grozi kara nawet pięciu lat więzienia.