Jakie miasto najlepszym dla biznesu w środkowo-wschodniej Europie?

Łódź jest najatrakcyjniejszym dla biznesu miastem w Europie Środkowej i Wschodniej w rankingu Business-Friendly Perception Index w 2021 r. podanym przez stronę Emerging Europe. Łódź wyprzedziła Pragę, Lubljanę, Budapeszt i Kijów – napisał dziennikarz EE Craig Turp-Balazs.

Jak przekazano w Emerging Europe (EE) Łódź uznano za najbardziej przyjazne dla biznesu miasto w naszej części kontynentu. Ranking Business-Friendly Perception Index (B-FPI) przygotowuje zajmująca się ekonomią platforma internetowa EE pisząca m.in. o gospodarkach tzw. rynków wschodzących w Europie Centralnej, Wschodniej, Południowo-Wschodniej i na Południowym Kaukazie.

 

Zwyciężcę plebiscytu EE wyłoniło jury składające się z ponad stu ekspertów gospodarczych. Wzięto pod uwagę 100 miast z Europy Środkowej i Wchidniej powyżej 200 tys. mieszkańców Nagrodę przyznaje się od 2019 r. – podał w swoim artykule Turp-Balazs.

 

“Łódź jest pierwszym miastem w Polsce, króre – poza Warszawą – otrzymało nagrodę” – powiedział EE założyciel Emerging Europe i koordynator B-FPI Andrew Wrobel.

 

W rankingu przyjaznych biznesowi miast w środkowo-wschodniej Europie Łódź wyprzedziła Pragę, Lubljanę, Budapeszt i Kijów.

 

“Poza pierwszym miejscem w B-FPI , Łódź zwyciężyła również w dwóch z ośmiu kategorii: tzw. klimat biznesowy i wsparcie władz lokalnych” – poinformował na stronie EE Craig Turp-Balazs.