Legendarna kurtka Michaela Jacksona sprzedana za astronomiczną sumę.

W Londynie odbyła się aukcja muzycznych pamiątek, na której kultowa skórzana kurtka Michaela Jacksona, znana z reklamy Pepsi z lat 80., została sprzedana za zawrotną sumę 250 000 funtów (około 306 000 dolarów). Ten ikoniczny element garderoby króla popu przyciągnął wielkie zainteresowanie kolekcjonerów.

Aukcja, która odbyła się w piątek, była miejscem sprzedaży ponad 200 różnych pamiątek muzycznych. Wśród nich znalazły się również przedmioty należące do innych legend muzyki, takich jak George Michael czy Amy Winehouse.

Kurtka Jacksona, która stała się obiektem licytacji, znana jest z pierwszej serii reklam Pepsi, które kręcił artysta. Reklamy te zapisały się w pamięci wielu, między innymi z powodu niefortunnego incydentu, podczas którego podczas jednej z sesji zdjęciowych włosy Jacksona zapaliły się, powodując poważne oparzenia. Warto dodać, że w tym wypadku Jackson miał na sobie inną kurtkę.

Inny cenny przedmiot należący do Jacksona, który znalazł się na aukcji, to kurtka La Rocka, którą artysta miał na sobie podczas duetu z Arethą Franklin w filmie “I Knew You Were Waiting (For Me)”. Została ona sprzedana za 93 750 funtów (około 115 000 dolarów).

Aukcja ta przyciągnęła uwagę także innymi pamiątkami. Między innymi sprzedano fryzurę w kształcie ula Amy Winehouse za 18 750 funtów (około 22 900 dolarów). Na licytacji pojawiły się także przedmioty powiązane z takimi artystami jak Elvis Presley, Queen, czy Johnny Marr.

Mark Hochman, dyrektor ds. muzyki i plakatów w Propstore, podkreślił, że wiele z tych przedmiotów po raz pierwszy zostało wystawionych na publiczną sprzedaż. Wcześniej pamiątki należące do Jacksona, w tym jego czarny kapelusz fedora noszony tuż przed pierwszym wykonaniem słynnego moonwalka, zostały sprzedane za tysiące dolarów.

Ta aukcja stanowiła nie tylko okazję do nabycia unikatowych pamiątek, ale również przypomniała o wpływie, jaki artyści mieli na kulturę popularną i jak ich spuścizna nadal żyje w sercach fanów na całym świecie.