Kursantka kierowała po alkoholu.

Do nietypowej interwencji doszło na jednej z jastrzębskich ulic. Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli samochód do nauki jazdy. Szybko wyszło na jaw, że kursantka, która kierowała pojazdem, ma w organizmie… 0,3 promila alkoholu.

Jastrzębscy policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzili rano wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców. Mundurowi zatrzymali na ulicy Moszczenickiej kierującą pojazdem z oznaczeniem „L” . Kursantka została zbadana przez policjantów alkomatem, który wykazał w jej organizmie 0,3 promila alkoholu.

Instruktor nie krył zdziwienia, widząc wynik swojej podopiecznej wskazany przez alkomat. Jak stwierdził, nie zauważył jakichkolwiek objawów świadczących o tym, że młoda kobieta może być nietrzeźwa i nie wyczuł też od niej alkoholu.

18-letnia mieszkanka powiatu wodzisławskiego zdybycie swoich pierwszych uprawnień będzie musiała teraz odłożyć na później. Z uwagi na zakaz prowadzenia pojazdów, który ją teraz czeka, nie będzie mogła w najbliższym czasie podejść do egzaminu. Za jazdę w stanie po użyciu alkoholu odpowie przed sądem.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych. Sąd orzeka również w tym przypadku zakaz prowadzenia pojazdów.