Kierowca karetki skazany za śmiertelny wypadek na przejeździe w Puszczykowie.

Zapadł wyrok w sprawie wypadku na przejeździe kolejowym w Puszczykowie. Do tragedii doszło na początku kwietnia 2019 roku. Karetka wjechała na przejazd kolejowy i utknęła między zamkniętymi rogatkami. Zginęli lekarz i ratownik medyczny.

Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał kierowcę karetki na 4 lata więzienia. Dodatkowo mężczyzna musi zapłacić nawiązki po 50 tysięcy złotych na rzecz oskarżycielek posiłkowych. Wyrok nie jest prawomocny.

– Oskarżony nie podjął ani próby wyłamania rogatki zjazdowej, która mogłaby umożliwić zjazd karetki jeszcze przed nadjechaniem pociągu, nie umożliwił też ewentualnego opuszczenia pojazdu przez wszystkie osoby w nim się znajdujące – uzasadniał wyrok sędzia Paweł Spaleniak z sądu okręgowego w Poznaniu.

– Cztery lata pozbawienia wolności według naszej oceny jest to kara słuszna. Wnosiliśmy o taką karę i sąd podzielił nasze stanowisko i wydał wyrok zgodny z naszym wnioskiem – mówiła prok. Marcelina Roszkiewicz.

– Wyrok jest nieprawomocny, na pewno będzie jeszcze dalszy bieg co do złożonych wniosków, tak więc wszystko w swoim czasie – zapowiadał adwokat kierowcy.