Katastrofa na autostradzie w Neapolu: Autobus FlixBus w śmiertelnej kolizji z innymi pojazdami

Tragiczny wypadek z udziałem kilku pojazdów, w tym autobusu FlixBus z 38 pasażerami, miał miejsce w niedzielę nad ranem na autostradzie A16 w pobliżu Neapolu na południu Włoch.

Według informacji podanych przez włoskie media, w wyniku tego zdarzenia jedna osoba zginęła, a 14 zostało rannych.

Dokładne okoliczności wypadku są nadal ustalane przez policję drogową. Podejrzewa się, że autobus, przewożący 38 pasażerów i dwóch kierowców, zderzył się z samochodem osobowym, który stał na poboczu po wcześniejszej kolizji z dwoma innymi pojazdami. Następnie autobus przewrócił się na bok i uderzył w nasyp.

W wyniku tego tragicznego zdarzenia kierowca jednego z pojazdów zginął na miejscu. Obecnie trwa ustalanie jego tożsamości. Straż pożarna musiała skorzystać z specjalistycznego sprzętu, w tym dźwigu, aby uwolnić pasażerów uwięzionych wewnątrz autobusu. Ranni zostali przewiezieni do pobliskich szpitali, gdzie otrzymują odpowiednią opiekę medyczną.

Według informacji podanych przez włoskie media, jedna z ofiar śmiertelnych to obcokrajowiec, jednak tożsamość tej osoby nie została jeszcze potwierdzona.

Autobus, należący do firmy FlixBus, mającej siedzibę w Monachium i świadczącej usługi przewozowe w 28 krajach Europy, podróżował z Lecce nad Adriatykiem w kierunku Rzymu. Firma FlixBus jest znana z wysokich standardów bezpieczeństwa i komfortu podróżowania, dlatego też ten wypadek stanowi wyjątkowo tragiczne wydarzenie.