Kaczyński o środkach unijnych: Walczymy o to, aby je uzyskać i jestem przekonany, że je uzyskamy

Jarosław Kaczyński na spotkaniu z sympatykami swojej partii w Wadowicach mówił o inflacji, wojnie za naszą wschodnią granicą, opozycji i nadchodzących wyborach. Poruszył też temat unijnych środków.

Według Kaczyńskiego “nie otrzymujemy z Unii Europejskiej nie tylko pomocy dotyczącej uchodźców, ale także nie otrzymujemy innych środków”, a “zgodnie z prawem unijnym, całkowicie się nam należą”. Polska czeka między innymi na środki z Krajowego Planu Odbudowy, które nie są nadal wypłacane Polsce ze względu na niewypełnienie przez polski rząd tak zwanych kamieni milowych, na które rząd się zgodził.

– My uważamy, że nam się należy i w dalszym ciągu walczymy i jesteśmy przy tym, jak trzeba, elastyczni, bo w polityce trzeba być często elastycznym. Walczymy o to, aby te środki uzyskać i jestem przekonany, że je uzyskamy. Ale to nie oznacza, że mamy realizować agendę antysuwerennościową, czyli niemiecką i agendę lewicową czy lewacką, którą można w skrócie określić, chociaż to nie tylko skrót, to coś znacznie więcej niż skrót, jako antychrześcijańską, a można nawet ją jeszcze inaczej określić, jako antywojtyliańską – oświadczył.