Justin Bieber odwołuje koncerty.

Justin Bieber poinformował fanów, że zespół Ramsaya Hunta, na który zachorował, spowodował u niego paraliż połowy twarzy. Objawy choroby zmusiły artystę do odwołania części koncertów.

Sytuacja jest na tyle poważna, że gwiazdor w najbliższym czasie musi zupełnie poświęcić się leczeniu. – Ufam Bogu, wszystko ma swoją przyczynę, kocham was – zwrócił się do fanów na Instagramie.

Piosenkarz ujawnił, że choroba, na którą obecnie cierpi, to zespół Ramsaya Hunta. Syndrom ten obciąża nerwy ucha i twarzy, co prowadzi do upośledzenia m.in. mimiki. Choroba ta znana jest pod inną nazwą jako półpasiec uszny, wywoływany przez wirusa ospy wietrznej. Objawy to ból ucha, wysypka w okolicy małżowiny usznej, osłabienie słuchu i zaburzenia równowagi. Częstym objawem zakażenia jest porażenie nerwu twarzowego.

 

– Chcę was powiadomić o tym, co się ze mną dzieje. Jak zapewne widzicie po mojej twarzy, mam syndrom nazywany zespołem Ramsaya Hunta. Jest spowodowany wirusem, który zaatakował moje ucho – mówi Bieber na nagraniu.

– Spowodowało to paraliż mojej twarzy – wyjaśnił, wskazując na oko i dodając, że nie jest w stanie mrugać jego powieką. – Nie mogę uśmiechać się tą stroną twarzy. Prawe nozdrze nie porusza się – wyjaśniał artysta, który próbował uśmiechać się do widzów.

 

Gwiazdor był zmuszony do odwołania części nadchodzących wydarzeń z jego udziałem.

– Tym, którzy są rozczarowani odwołaniem części moich koncertów, chcę powiedzieć, że obecnie nie jestem w stanie ich wykonać. Jak widzicie, to jest całkiem poważne – zaznaczył.

28-letni Bieber przyznał, że usiłował wykonywać ćwiczenia mięśni twarzy, spodziewał się także szybkiego wyzdrowienia, jednak – jak przyznał – choroba może być “znakiem, by zwolnił”.

 

– Wygląda na to, że moje ciało daje mi sygnał bym zwolnił. Mam nadzieję, że to rozumiecie – powiedział Bieber.

 

Gwiazdor muzyki pop stwierdził, że najbliższy czas musi poświęcić wyzdrowieniu.

– Teraz jest czas na to, bym odpoczywał, wrócił do pełnej sprawności, by robić to, do czego się urodziłem. Muszę teraz odpocząć, by odzyskać moją twarz – podkreślił.

– Wiem, że mi się polepszy. Potrzebny jest tylko czas. Wciąż jednak nie wiemy, ile tego czasu potrzeba. Ufam Bogu, wszystko ma swoją przyczynę, kocham was – zwrócił się do fanów.

 

W trzech czwartych przypadków choroby paraliż nerwu twarzowego cofa się. Niepokój może budzić informacja, że wywołane zakażeniem uszkodzenia nerwu przedsionkowego odpowiedzialnego za unerwienie ucha wewnętrznego i połączenie go z mózgiem zwykle są nieodwracalne. 

Justin Bieber zyskał sławę jako 13-latek, kiedy to został fenomenem światowego popu za sprawą utworów takich jak “Baby” czy “Believe”.

Artysta ma na koncie m.in. dwie nagrody Grammy, był także nominowany do tych nagród 22 razy.