Jechał ponad 80 km/h więcej niż dozwolone w terenie zabudowanym

Policjanci z trzebnickiej grupy SPEED namierzyli kolejnego pirata drogowego. Kierowca volkswagena pędził w terenie zabudowanym przy ograniczeniu do 40 km/h aż 121 km/h. W związku z tym, funkcjonariusze zatrzymali młodemu mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące. Ponadto, 21-latek otrzymał mandat 2500 zł i 10 punktów karnych. Policjanci apelują o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami.

Przedwczoraj na drodze drodze krajowej nr 15 w miejscowości Ligota patrol z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy zatrzymał do kontroli drogowej kierującego samochodem volkswagenem. Powodem interwencji była nadmierna prędkość z jaką poruszał się mężczyzna. 26-latek w terenie zabudowanym wykazał się dużą nieodpowiedzialnością i przy ograniczeniu prędkości do 40 km/g pędził aż 121 km/h.
 
W związku z obowiązującym od początku roku nowym taryfikatorem mandatów za popełnione wykroczenie policjanci nałożyli na mężczyznę mandat w wysokości 2500 złotych, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. Dodatkowo mundurowi zatrzymali mu elektronicznie dokument prawo jazdy na 3 miesiące.
 
Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość, to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno dla siebie jak i innych uczestników ruchu.