Jakub Kiwior piłkarzem Arsenalu

Transfer reprezentanta Polski został już oficjalnie ogłoszony przez klub z Londynu. 22-letni środkowy obrońca przeszedł do Premier League z włoskiej Spezii Calcio.

“Jakub to młody talent, którego obserwujemy już od jakiegoś czasu. Teraz wszyscy nie możemy się doczekać współpracy. Chcemy obserwować jego dalszy rozwój w naszym klubie. Witamy Jakuba w Arsenalu” – powiedział dyrektor sportowy Kanonierów Edu Gaspar, cytowany na oficjalnej stronie internetowej londyńskiego klubu.

“Wspaniale, że Jakub do nas dołącza. Jest młodym, wszechstronnym obrońcą, który pokazał ogromny potencjał i umiejętności ze Spezią w Serie A, a także na arenie międzynarodowej z Polską” – dodał trener Arsenalu Mikel Arteta. Londyńczycy obecnie prowadzą w rozgrywkach angielskiej ekstraklasy i walczą o pierwszy od 2004 roku tytuł. Polak teoretycznie ma szansę zadebiutować już w najbliższy piątek, w meczu z wiceliderem tabeli Manchesterem City. Pierwsze medialne doniesienia o możliwości transferu Polaka pojawiły się w piątek. Informowali o nim znani fachowcy piłkarscy Fabrizio Romano oraz Gianluca Di Marzio. Jak podawał ten pierwszy, kwota transferu razem z bonusami może przekroczyć 20 milionów euro. 

22-letni obrońca do Spezii trafił latem 2021 roku ze słowackiego klubu MSK Zilina. Wcześniej mierzący 189 centymetrów wzrostu piłkarz szkolił się w akademii Anderlechtu, do którego przeszedł z GKS-u Tychy. Kiwior w ubiegłym roku zadebiutował w reprezentacji Polski. Do tej pory rozegrał w niej dziewięć meczów. Na mistrzostwach świata w Katarze był podstawowym defensorem Biało-Czerwonych i wystąpił we wszystkich czterech spotkaniach.