Jak poprawić swoją zdolność do relaksu w czasie świąt pandemicznych

Święta to czas biegania za prezentami, gotowania świątecznych dań i przygotowań. Ciągle coś musisz robić lub gdzieś biegać. Nawigowanie zdrowiem psychicznym przez ostatnie miesiące było ciężkie, ale nie pozwól by cię to przytłoczyło.

Klara Czerwińska podzieliła się kilkoma wskazówkami o tym jak przetrwać ten zabiegany czas, aby nie zwariować. Ciesz się magią świąt i czasem spędzonym z rodziną bez niepotrzebnego stresu. Dowiedz się więcej o autorce tutaj.

Postaw na komfort

Zastanawiasz się jak wypoczywać podczas covid? Dodaj do swojego życia praktyki, które zapewnią ci poczucie komfortu i radości. Polskie święta są doskonałą okazją. Skandynawowie znoszą izolację z powodu długich zim, sprawiając, że ich domy są przytulne i gościnne. 

Znajdź sposób na stworzenie rodzinnych chwil, które uczynią nudny dzień powszedni wyjątkowym. Będąc razem najbardziej, jak możecie – nawet gdy wasze opcje są ograniczone. 

Znajdź rozrywkę

Zrelaksuj się w komforcie swojego domu grający w polskie gry hazardowe. Masz do wyboru bardzo wiele gier, które z pewnością zapewnią Ci rozrywkę na długie godziny. Wybierz jedną z wielu gier w tym zdrapki online, sloty, pokera czy wiele innych.

Dodatkowo ważną wiadomością jest dostęp do darmowych bonusów przy rejestracji i wielu darmowych spinów podczas dłuższej gry. Skorzystaj z tych możliwości przy rozpoczęcia gry w kasynie online.

Odpoczywaj

Nie wiesz co zrobić z czasem wolnym? Nasze społeczeństwo jest równoznaczne z byciem godnym i ważnym. Przyznanie się komuś innemu, że nie jesteś zajęty, przekazałoby myśl, że nie jesteś potrzebny. Musimy pilnie to zmienić. Pośpiech to nie to samo, co dobre życie.

Wyczerpujemy się i nie pozostawiamy miejsca na obserwowanie zmian, które dzieją się z nami i wokół nas. Musimy poświęcić trochę czasu na uporanie się ze zmartwieniami, jakie mamy w życiu, jak również z dobrymi rzeczami. Bycie produktywnym nie jest jedyną wartością. Zrób miejsce na odpoczynek.

W zależności od wykonywanej pracy w Polsce, wzięcie wolnego od pracy w okolicach świąt może być prawie niemożliwe. Ale jeśli masz wolne, warto wziąć kilka dni wolnego w ciągu sezonu świątecznego, aby znaleźć czas na odpoczynek. 

Wykorzystaj kilka dni urlopu tylko po to, by załatwić sprawy. W ten sposób nie musisz dopasowywać wszystkiego do pracy i reszty swojego gorączkowego planu urlopowego.

Obserwuj naturę

Wyjdź na zewnątrz tak często, jak to tylko możliwe. Nawet jeśli jest polska zima, to może być bardzo uwalniające. Patrząc na świat wokół siebie, można mieć poczucie się lepiej, jak i znaleźć nadzieję na przyszłość. 

Kiedy regularnie wychodzisz na zewnątrz, możesz obserwować zmiany w sezonie. Przyroda jest dobrą miarą tego, że rok idzie dalej. Służy jako wiadomość, że idzie dalej i ja też powinienem. Niestety, jeden z najbardziej stresujących okresów w roku idzie w parze z jednym z najciemniejszych okresów w roku. 

Jest to ważne, ponieważ czas spędzony w naturalnym świetle pomaga organizmowi produkować witaminę D, która jest kluczem do pomocy w radzeniu sobie ze stresem. W miarę możliwości, spędzaj kilka minut każdego dnia na zewnątrz. Jeśli nie chcesz się przeziębić, weź kilka suplementów w tym witaminę D, aby Twój organizm miał to, czego potrzebuje do walki ze stresem.

Wprowadź nowe i stare tradycje

Ustalcie tradycje w swojej najbliższej polskiej rodzinie – zróbcie świąteczne dekoracje, zróbcie domowy prezent, ugotujcie specjalny posiłek. Zamiast odwiedzin z przyjaciółmi, rodziną czy nawet Mikołajem, rozważ zabawne sposoby na interakcję wideo, pisanie listów czy robienie kartek. 

Nie należy karać się za negatywną reakcję na zmiany świąteczne w tym roku. Powiedz sobie, że można się czuć smutnym, rozczarowanym lub złym. Najważniejsze jest, aby zadbać o swój komfort psychiczny.

Jeśli nie czujesz magii świąt udekoruj dom, ubierz choinkę i upiecz świąteczne pierniczki. Wprowadź stare i nowe tradycje, aby poczuć się lepiej.

Podsumowanie

Pozwól by tegoroczne święta były czasem spokoju i radości. Spędź swój cenny czas z rodziną i przyjaciółmi nawet jeśli tylko miałoby to być przez Skype. Pamiętaj, aby zadbać o siebie i swój komfort.