Interweniujący policjanci zawieszeni. Nowe fakty w sprawie śmierci 25-latka w izbie wytrzeźwień.

Dziennikarze “Gazety Wyborczej” dotarli do zapisu monitoringu z wrocławskiej izby wytrzeźwień, w której pod koniec lipca zmarł 25-letni Ukrainiec. Na nagraniu – jak przekazują dziennikarze – widać, że mężczyzna przed śmiercią był bity i duszony. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura.

Dzień przed publikacją zwieszonych zostało czterech policjantów w związku z “podejrzeniem zastosowania przez nich środków przymusu bezpośredniego nieadekwatnie do sytuacji, a także naruszenia przepisów wewnętrznych obowiązujących na terenie działania Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu”.

– Przeprowadzone czynności wyjaśniające, które zostały wszczęte od razu i były prowadzone niezależnie od postępowania prokuratorskiego, dały podstawy do zawieszenia czterech policjantów, mowa jest o niewłączeniu kamerek nasobnych, oraz wobec dwóch z nich w związku ze stwierdzonym naruszeniem polegającym na użyciu siły fizycznej oraz pałki służbowej niezgodnie z obowiązującymi przepisami – powiedział nadkom. Kamil Rynkiewicz, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu.