Interesujące historie miłosne wzięte z życia

Zbliża się dzień świętego Walentego. 14 lutego setki milionów par na całym świecie będą obchodzić swoje święto, zapewniając swoją drugą połówkę o bezgranicznej miłości. Wszędzie zaczną pojawiać się miłosne tematy, a automaty online nowe, z pewnością zaprezentują kilka ciekawych romantycznych pozycji.

Codzienność jest jednak trudna. Żyjemy w czasach, kiedy romantyzm i miłość do drugiego człowieka odchodzą na drugi plan, do którego rzadko kiedy się zagląda. Niekiedy wystarczy zdobyć się na niewielki gest, żeby druga osoba poczuła się kochana i doceniona. Jednak przekroczenie tej granicy dla wielu może być problemem, dlatego warto zainspirować się innymi osobami, których relacja cechuje się długoletnią miłością i szczęściem rodzinnym. W ten sposób można przeżyć swoiste katharsis, które może popchnąć do działania, na które nie mogli zdobyć się od lat. Warto pamiętać jednak o jednej kluczowej sprawie. Można zagrać we wszystkie automaty do gry oraz obejrzeć ogrom komedii romantycznych, ale bez działania nie osiągnie się nic.

Historia miłości Lewandowskich

Rodzina Lewandowskich pomimo tego, że nie prowadzą bardzo ofensywnych kampanii na portalach społecznościowych, jest bezsprzecznie najpopularniejsza w Polsce. Ania i Robert poznali się, kiedy nie byli jeszcze aż tak rozpoznawalni. Robert był ambitnym piłkarzem Znicza Pruszków, a Anna miłośniczką karate, w którym także odnosiła sukcesy. Połączył ich sport, który dzięki niepohamowanym ambicjom Roberta i Ani, zmienił ich życie o 180 stopni. Pomimo zawrotnej kariery piłkarskiej, która z pewnością wystawiła ich związek na wiele prób, Lewandowscy do dzisiaj uchodzą za nieskazitelnie czystą parę, na której nie można doszukać się żadnej rysy. Anna wspiera swojego męża przy każdym sukcesie, a Robert w każdym wywiadzie wyraża bezgraniczne uczucia do żony i dzieci.

Miłość państwa Lewandowskich może być przykładem dla każdego. To historia, o którą w dzisiejszych czasach bardzo trudno – pozbawiona wszelkich skandali, a nawet niewielkich rys.

Najpopularniejsza para show-biznesu ostatnich dekad – Brad Pitt i Angelina Jolie

Para poznała się na planie filmowym do Pana i Pani Smith. Pomiędzy Bradem i Angeliną, już wtedy jednymi z najgorętszych nazwisk Hollywood, od razu zaiskrzyło. Cały świat żył ich wieloletnim związkiem, który obfitował we wzloty i upadki, ale zawsze można było  u nich dostrzec ogromną wzajemną miłość.

Jednym z najważniejszych etapów ich związku był okres, kiedy Angelina bardzo podupadła na zdrowiu, schudła i straciła idealną figurę, dzięki której była uważana za jedną z najpiękniejszych kobiet na świecie. Brad robił, co mógł, żeby jej pomóc. Udzielił poruszającego wywiadu, w którym opisał, jak każdego dnia starał się podnosić żonę na duchu, wspierając ją zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Angelina w końcu doszła do siebie, a para stała się jeszcze bardziej idealna w oczach ludzi z całego świata.

Niestety historia ta nie ma happy endu i została zakończona w mało przyjemny sposób. Żona wniosła pozew o rozwód i para rozstała się w 2019 roku, łamiąc serca milionom fanów na całym świecie. Pomimo wyciągania wielu brudów z życia prywatnego, Brad cały czas zapewniał, że nigdy nie zdradził żony i robił, co mógł, żeby ratować małżeństwo. Życie toczy się własnym biegiem i jeśli pominie się nieprzyjemny koniec historii najpopularniejszej pary Hollywood, otrzyma się obraz idealnej, bezgranicznej miłości.

Beyonce i Jay-Z

Powszechnie uważa się, że pieniądze szczęścia nie dają, a spektakularna kariera najczęściej wiąże się z nieszczęściem w miłości. Zaprzeczeniem tego może być wieloletni związek dwóch gwiazd show-biznesu. Beyonce to jedna z największych osobistości muzyki popularnej ostatnich dekad, a Jay-Z to muzyk, który jest uważany za jednego z najlepszych raperów wszech czasów. Para żyje razem już od ponad dekady i pomimo tego, że tabloidy nieustannie donoszą o problemach w małżeństwie, to zachowanie celebrytów ukazuje, że rzeczywistość jest wręcz odwrotna. Oboje realizują wspólnie różne projekty muzyczne i nie tylko, jednocześnie wspierając się na każdym kroku. To żywy dowód na to, że prawdziwa miłość jest w stanie przezwyciężyć wszelkie problemy i przeszkody na drodze – a tych nie brakuje na drodze sukcesu.

Miłość, dla której można zrzec się władzy królewskiej

Na koniec warto wspomnieć o nietuzinkowej historii, która ukazuje, że na drodze prawdziwej miłości nie może stanąć nic.  Edward VIII był następcą tronu, który rządził Wielką Brytanią niecały rok. Kiedy zakochał się z wzajemnością w amerykańskiej rozwódce, wzbudził ogromne zainteresowanie, ale  i kontrowersje. Mówi się nawet, że policja londyńska miała zbadać prawdziwe intencje ich relacji. Wszyscy sprzeciwili się miłości króla, która była zaprzeczeniem wartości reprezentowanych przez rodzinę królewską. Wskutek tego Edward abdykował na rzecz swojego młodszego brata i do końca swoich dni prowadził niezwykle zgodne małżeństwo z Wallis Simpson, która okazała się miłością jego życia.

Dzisiejszym odpowiednikiem działań Edwarda VII jest historia Księcia Harry’ego, który również zrezygnował z piastowanej pozycji królewskiej, na rzecz spokojnego życia u boku swojej żony i dziecka.