Iga Świątek w ćwierćfinale Indian Wells.

Polska tenisistka Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału turnieju Indian Wells pokonując brytyjską tenisistkę Emmę Raducanu 6:3, 6:1.

Jej kolejną rywalką będzie dobrze znana Świątek Rumunka Sorana Cirstea. Polka świetnie rozpoczęła turniej, z łatwością wygrywając dwa pierwsze mecze, zanim w trzeciej rundzie zmierzyła się z trudniejszym wyzwaniem z kanadyjską zawodniczką Biancą Andreescu. Przeciwko Raducanu, który wcześniej wygrał US Open, Świątek miał ciężki start, ale ostatecznie zdominował mecz, wygrywając wygodnie.

W ćwierćfinale Świątek zmierzy się z Cirsteą, która w turnieju wyeliminowała już cztery rywalki, w tym Francuzkę Caroline Garcię. Choć Cirstea zajmuje obecnie 83. miejsce na świecie, to pokazała, że potrafi grać na wysokim poziomie i może stanowić wyzwanie dla polskiej zawodniczki. Jednak Świątek już raz pokonała Cirsteę, w ubiegłorocznym Australian Open.

Świątek, która obecnie zajmuje pierwsze miejsce na świecie w kobiecym tenisie, jest w tym sezonie w świetnej formie, wygrywając Adelaide International i docierając do finału Miami Open. Będzie chciała kontynuować swoją imponującą passę i dodać kolejne zwycięstwo w turnieju do swojej imponującej listy osiągnięć.