Iga Świątek pokonała Madison Keys i awansowała do III rundy turnieju WTA w Rzymie.

Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Polska tenisistka pokonała Madison Keys w dwóch setach 7:5, 6:1. Spotkanie trwało godzinę i 25 minut.

Początek meczu nie wskazywał na gładkie zwycięstwo Igi Świątek, bowiem w pierwszym secie Amerykanka prowadziła już 5:3. W kolejnym gemie 19-latka przegrywała już 0:40, ale potem obroniła trzy piłki setowe i wyszła z tarapatów. To był kluczowy moment meczu. Następnie Iga Świątek wygrała 9 gemów z rzędu, wskutek czego odniosła spektakularne zwycięstwo. W drugim secie Madison Keys wygrała tylko jednego gema i musiała uznać wyższość tenisistki z Raszyna. Kolejną rywalką Polki będzie Barbora Krejcikova, która w drugiej rundzie pokonała Sofię Kenin.