Iga Świątek pokonała Heather Watson w pierwszej rundzie turnieju w Eastbourne. Polka odwróciła losy meczu w trzecim secie.

Iga Świątek w trzech setach pokonała Heather Watson 6:3, 6:7, 7:5 w pierwszej rundzie turnieju w Eastbourne. Początek pierwszego seta był zacięty do stanu 3:3. Następnie Polka wygrała trzy gemy z rzędu. Drugi set był bardzo wyrównany i do jego rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break, w którym górą była Brytyjka.

Iga Świątek zaczęła trzeciego seta od prowadzenia, ale potem Heather Watson wygrała cztery gemy z rzędu. Wtedy nastąpiła reaktywacja polskiej tenisistki, która doprowadziła od stanu 1:4 do 5:4 i ostatecznie zwyciężyła 7:5. Po meczu trwającym 2 godziny i 44 minuty Iga Świątek była bardzo zmęczona i wzruszona.
W drugiej rundzie rywalką 20-latki z Raszyna będzie Rosjanka Daria Kasatkina. Iga Świątek pierwszy raz od dwóch lat zagrała mecz na nawierzchni trawiastej, gdyż w 2020 roku odwołano Wimbledon i inne turnieje rozgrywane na trawie.