Iga Świątek i Łukasz Kubot awansowali do ćwierćfinału miksta.

Iga Świątek i Łukasz Kubot awansowali do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich w mikście. Polska para pokonała w środę (28 lipca) w dwóch setach Fionę Ferro i Pierre’a-Huguesa Herberta z Francji 6:3, 7:6(3).

Początkowo rywalami Biało-Czerwonych mieli być Paula Badosa i Pablo Carreno. Mecz z hiszpańską parą nie doszedł jednak do skutku ze względu na niedyspozycję fizyczną pogromczyni Świątek w turnieju singlowym. Pierwszy set starcia z Ferro i Herbertem przebiegał pod dyktando Polaków, którzy wygrali bez problemu do 3, dwukrotnie przełamując serwis rywali. Druga odsłona była już dużo bardziej wyrównana, a losy seta musiał rozstrzygnąć tie-break. W nim lepiej spisali się Iga Świątek i Łukasz Kubot, którzy od początku wypracowali sobie przewagę i zakończyli tę partię wygraną do 3. W ćwierćfinale rywalami Polaków będą reprezentanci Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, Jelene Wiesnina oraz Asłan Karacjew.