Iga Świątek awansowała do finału French Open. Polka w pięknym stylu wygrała z Nadią Podoroską 6:2, 6:1

Iga Świątek w dwóch setach wygrała z Nadią Podoroską 6:2, 6:1 i awansowała do finału French Open. Podczas meczu panowały trudne warunki pogodowe. Zawodniczkom przeszkadzał silny wiatr. Jednak przewaga polskiej tenisistki ani przez chwilę nie podlegała dyskusji. Mecz trwał 70 minut. Polka w finale French Open zmierzy się z Sofią Kenin lub Petrą Kvitovą. To największy sukces w dotychczasowej karierze Igi Świątek.

Decydujący mecz turnieju kobiet w grze pojedynczej na kortach Rolanda Garrosa odbędzie się w sobotę (10.10).
Iga Świątek rywalizuje również w grze podwójnej. W piątek Polka razem z Nicole Melichar zmierzą się z Alexą Guarachi i Desirae’ą Krawczyk w półfinale debla.