Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału French Open.

Iga Świątek pokonała Ukrainkę Martę Kostiuk 6:3, 6:4 w czwartej rundzie French Open. Polka wygrała jedenasty mecz z rzędu bez straty seta na kortach imienia Rolanda Garrosa. Wynik nie oddaje jednak tego, jak ciężki był to mecz dla 20-latki z Raszyna.

Rok młodsza Ukrainka sprawiła broniącej tytułu Świątek wiele problemów. – Rywalka zagrała niesamowicie w defensywie. Kostiuk była dosłownie wszędzie – powiedziała po spotkaniu polska tenisistka. W decydujących fragmentach 20-latka wykazywała się jednak większym doświadczeniem, popełniała mniej błędów i częściej wykorzystywała okazje stworzone przez przeciwniczkę.
Mecz trwał 92 minuty. W środowym (09.06) ćwierćfinale Świątek zmierzy się z Greczynką Marią Sakkari.