Identyczne DNA. Jeden z bliźniaków skazany za spowodowanie wypadku, w którym zginęła Angelika

Sąd Rejonowy w Gorlicach nieprawomocnie skazał Karola F. za spowodowanie wypadku, w którym zginęła 18-letnia Angelika Purgal. Do wypadku doszło w czerwcu 2018 roku, ale prokuratorom długo nie udawało się zebrać dowodów wystarczających do ukończenia śledztwa. Wszystko przez to, że w momencie tragedii w pojeździe był też brat bliźniak Karola, który ma identyczne DNA.

Wyrok został ogłoszony w środę. Karol F. ma spędzić w celi sześć najbliższych lat. Nieprawomocny wyrok zabrania mu też prowadzenia samochodów mechanicznych do końca życia. Skazany ma zapłacić 15 tysięcy złotych zadośćuczynienia na rzecz matki dziewczyny i 10 tysięcy na rzecz ojca.

W uzasadnieniu sędzia Jerzy Augustyn wskazywał, że skazany był w momencie wypadku pod wpływem alkoholu i amfetaminy. – Jechał zbyt szybko, a opony były w fatalnym stanie. Nie dostosował prędkości do warunków i doprowadził do wypadku – podkreślał sędzia.

Wskazał, że materiał dowodowy zgromadzony przez prokuraturę “nie budził wątpliwości”. – Sąd podzielił opinię biegłych, że to skazany siedział za kierownicą. Wykluczona została wersja podawana przez oskarżonego i jego brata, że autem kierowała Angelika – podkreślał sędzia Augustyn.

Obrońca skazanego zapowiedział złożenie apelacji.