Hubert Hurkacz w półfinale turnieju ATP 250 w Delray Beach

Hubert Hurkacz awansował do półfinału turnieju ATP 250 w Delray Beach. W poniedziałkowy (11 stycznia) wieczór polskiego czasu wrocławianin pokonał w dwóch setach Roberto Quiroza. Spotkanie z Ekwadorczykiem nie było jednak tak łatwe, jak poprzednie starcie Hurkacza z Danielem Elahim Galanem. W pierwszym secie Quiroz mocno postawił się naszemu zawodnikowi, który musiał gonić wynik od stanu 2:4. Hubert Hurkacz złapał jednak odpowiedni rytm i wygrał cztery kolejne gemy, kończąc pierwszą odsłonę wynikiem 6:4.

Drugi set również był bardzo zacięty, a obaj tenisiści długo nie mogli przełamać rywala. Ostatecznie sztuka ta udała się Hurkaczowi, który wygrał 6:4, kończąc pojedynek efektownym bekhendem. We wtorek (12 stycznia) Polak powalczy o finał z Amerykaninem Christianem Harrisonem.