Halvor Egner Granerud zwyciężył w niedzielnym konkursie Klingenthal. Polacy poza podium

Halvor Egner Granerud wygrał niedzielny (7 lutego) indywidualny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Klingenthal. Zwycięstwo dała Norwegowi pokerowa zagrywka trenera, który przed jego skokiem poprosił o obniżenie belki najazdowej

Punkty, które dzięki temu zyskał Granerud, pozwoliły mu wyprzedzić Słoweńca Bora Pavlovcicia i prowadzącego po pierwszej serii Niemca Markusa Eisenbichlera. Najwyżej z Biało-Czerwonych był w niedzielę Kamil Stoch, który zajął 6. miejsce, a w pierwszej dziesiątce znalazł się także 7. (po dyskwalifikacji – już po konkursie – Domena Prevca) Dawid Kubacki. Na 17. pozycji zakończył zmagania Piotr Żyła, tuż za nim był Andrzej Stękała, a punkty do “generalki” zdobył również 20. Jakub Wolny. Do finałowej serii nie udało się wejść 2 Polakom: Klemens Murańka zakończył konkurs na 35., a Tomasz Pilch na 36. miejscu. Kolejne zawody Pucharu Świata już za tydzień (13-14 lutego) w Zakopanem, które prawo organizacji dostało w zastępstwie za Zhangjiakou