Halvor Egner Granerud wygrał konkurs w Niżnym Tagile i został liderem Pucharu Świata. Aleksander Zniszczoł zajął szóste miejsce

W sobotę (5.12) Halvor Egner Granerud wygrał konkurs Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Norweg skoczył 132,5 m i 132 m, dzięki czemu zdobył 270 pkt.
Drugi był Daniel Huber. Austriak zgromadził 255.7 pkt po skokach na odległość 131 m i 133 m. Robert Johansson w drugiej serii poszybował 142.5 metra i ustanowił nowy rekord skoczni Aist. Norweg dzięki niezwykłemu skokowi awansował z 25. lokaty na trzecie miejsce.

Markus Eisenbichler prowadził po pierwszej serii, lecz zepsuł drugi skok i uplasował się dopiero na 28. pozycji. Niemiec stracił prowadzenie w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata na rzecz Halvora Egnera Graneruda.
W konkursie startowało sześciu polskich skoczków. Do drugiej serii awansowało czterech biało-czerwonych. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Aleksander Zniszczoł, który skoczył 131 m i 122 m. 26-latek zajął szóste miejsce, co jest jego największym osiągnięciem w Pucharze Świata. Jakub Wolny był 15., Maciej Kot 26., natomiast Tomasz Pilch został sklasyfikowany na 30. pozycji.
Drugi konkurs indywidualny w Niżnym Tagile rozpocznie się w niedzielę (6.12) o 16:00 czasu polskiego.