Gowin o produkcji przemysłowej w listopadzie: Polska z trzecim najlepszym wynikiem w UE

Polska z trzecim najlepszym wynikiem w UE, jeśli chodzi o. produkcję przemysłową w listopadzie – poinformował w środę wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin odnosząc się do najnowszych danych Eurostatu. Unijne biuro Eurostat podało w środę, że produkcja przemysłowa w Polsce, wyrównana dniami roboczymi, wzrosła w listopadzie o 2,9 proc. rdr, po wzroście […]

Polska z trzecim najlepszym wynikiem w UE, jeśli chodzi o. produkcję przemysłową w listopadzie – poinformował w środę wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin odnosząc się do najnowszych danych Eurostatu.

Unijne biuro Eurostat podało w środę, że produkcja przemysłowa w Polsce, wyrównana dniami roboczymi, wzrosła w listopadzie o 2,9 proc. rdr, po wzroście o 3,3 proc. rdr miesiąc wcześniej. Dodał, że produkcja przemysłowa w strefie euro w listopadzie wzrosła o 2,5 proc. mdm, podczas gdy poprzednio o 2,3 proc., po korekcie z +2,1 proc.

„Polska z trzecim najlepszym wynikiem w UE – nasza produkcja przemysłowa w listopadzie wg. Eurostat wzrosła o 2,9 proc. W Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii pracujemy nad nową polityką przemysłową. Budujemy ją w oparciu o zasadę 3 x PL: polski przemysł, polskie technologie i polskie produkty” – napisał na Twitterze wicepremier Jarosław Gowin. (PAP)