“Godzina dla Ziemi” przypomina o ochronie planety i Morza Bałtyckiego

“Godzina dla Ziemi” przypomina o ochronie planety i Morza Bałtyckiego; w ramach akcji wyłączono oświetlenie kopuły głównego gmachu Sejmu – podała w sobotę na Twitterze Kancelaria Sejmu.

W sobotę w setkach miast na świecie, jak i dziesiątkach w Polsce, o godz. 20.30 na godzinę zgasły światła w ramach akcji WWF “Godzina dla Ziemi”. Akcja odbywa się od 2007 roku w każdą ostatnią sobotę marca.

 

“#GodzinadlaZiemi w #Sejm przypomina o ochronie planety i Morza Bałtyckiego. Kopuła głównego gmachu Sejmu bez oświetlenia. Ocalmy Bałtyk nim zatęsknimy!” – napisała w sobotę wieczorem na Twitterze Kancelaria Sejmu.

 

W tym roku w Polsce ekolodzy z WWF chcą zwrócić uwagę na ochronę Bałtyku. Na ich stronie można podpisać petycję do premiera Polski Mateusza Morawieckiego o objęcie przez nasz kraj przywództwa na arenie międzynarodowej w kwestii osiągnięcia dobrego stanu środowiska Morza Bałtyckiego, zgodnie z wymogami Dyrektywy Ramowej ws. Strategii Morskiej i Bałtyckiego Planu Działań Komisji Helsińskiej. Ekolodzy apelują również o zapewnienie zrównoważonego rybołówstwa na akwenie.

 

W poprzednich latach polski oddział WWF również wskazywał na istotne problemy ekologiczne w naszym kraju. Ekolodzy zwracali uwagę m.in. na kwestię zagrożonego wyginięciem morświna, wilka, czy regulacji polskich rzek. WWF apelował również o utworzenie Turnickiego Parku Narodowego w polskiej części Karpat. 

Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka