Gigi Hadid aresztowana na Kajmanach za posiadanie narkotyków.

Amerykańska supermodelka Gigi Hadid została aresztowana i ukarana grzywną na Kajmanach na początku tego miesiąca za posiadanie marihuany.

28-letnia modelka i jej przyjaciółka zostali zatrzymani po przeszukaniu ich bagażu po przylocie prywatnym odrzutowcem na wakacje 10 lipca.

Przyznali się do winy w sądzie i zapłacili grzywnę, ale nie zarejestrowano wyroku skazującego. Przedstawiciel Hadida stwierdził, że marihuana została legalnie zakupiona w Nowym Jorku z „licencją lekarską”. „Od 2017 r. jest to również legalne do użytku medycznego na Kajmanach. Jej akta pozostają jasne, a resztę czasu na wyspie cieszyła się” – powiedział przedstawiciel w oświadczeniu przekazanym agencji prasowej PA.

Według urzędu celnego i kontroli granicznej Kajmanów Hadid i jej przyjaciółka Leah McCarthy zostali aresztowani za „importowanie ganji i przyborów do ganji”. Agencja dodała, że była to niewielka kwota, pozornie na własny użytek. Zostali zatrzymani i zwolnieni za kaucją, jak donosi lokalna gazeta Cayman Marl Road.

Para pojawiła się w sądzie doraźnym na Kajmanach dwa dni później, gdzie została ukarana grzywną w wysokości 1000 dolarów kajmańskich (1200 USD; 920 GBP). Mimo to modelka zdawała się nadal cieszyć wakacjami. „Wszystko dobre, co się dobrze kończy”, powiedziała we wtorek swoim obserwatorom na Instagramie, publikując zdjęcia z wycieczki na plażę.

Gigi Hadid to jedna z najsłynniejszych modelek na świecie – i podobno jedna z najlepiej opłacanych. Pracowała z wiodącymi luksusowymi markami, takimi jak Versace, Chanel, Fendi i Marc Jacobs, i ponad 30 razy zdobiła okładki magazynu Vogue.

Kajmany, brytyjskie terytorium zamorskie na Karaibach, znane są z pięknych plaż, raf koralowych i bogatego życia morskiego.