„Fan number 001” – niemiecki podróżnik po świecie jako pierwszy przybywający do wioski karawanowej przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata

Po dziewięciomiesięcznej podróży, podczas której przejechał rowerem przez ponad 13 krajów, a następnie odbył długi spacer przed dotarciem do Doha, niemiecki kibic Sascha Grabow przybył w środę do katarskiej wioski karawanowej, aby zostać „fanem numer 001”. w wiosce przeznaczonej do goszczenia setek kibiców Mistrzostw Świata 2022 w Katarze.

Sascha Grabow, który odwiedził wszystkie 193 kraje świata, przeszedł ciężką podróż, ponieważ udało mu się przejechać na rowerze 12 000 kilometrów (około 7500 mil), zanim stanął przed problemem wizowym w iracko-tureckich zarządach, co skłoniło go do opuszczenia swojego rowerem i odbyć długi spacer z Iraku do Kataru. Podróżnik po świecie podróżuje prawie nieprzerwanie od 38 lat, podczas których przejechał autostopem około miliona kilometrów i utknął w Iranie podczas pandemii na siedem miesięcy. Oczywiście podczas jego podróży zdarzały się nieprzyjemne sytuacje. Został okradziony, ścigany, aresztowany, a nawet złamano mu rękę pistoletem. „Podróżuję sam, odkąd skończyłem 17 lat. I przyjechałem, aby podróżować. W młodości bardzo interesowałem się tenisem i zostałem tenisistą na całym świecie. I tak odkryłem podróżowanie i zostałem dodany od prawie 39 lat” – powiedział Sascha Grabow. Wcześniej Najwyższy Komitet ds. Dostaw i Dziedzictwa ogłosił, że projekt wioski ma na celu zapewnienie wielu opcji mieszkaniowych dla fanów, którzy wezmą udział w Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze.