“Europejskie pieniądze nie śmierdzą”. Rada powiatu białostockiego wycofuje się z uchwały “anty LGBT”

W czwartek podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Białostockiego przyjęto uchwałę w sprawie stanowiska wobec zasad horyzontalnych, takich jak “zrównoważony rozwój, równość szans i niedyskryminacja”. Uchyla ona tak zwaną uchwałę “anty LGBT”.

Propozycja przyjęcia uchwały w sprawie stanowiska wobec zasad horyzontalnych oraz poszanowania zasad wolności pojawiła się podczas nadzwyczajnej sesji z inicjatywy radnych Prawa i Sprawiedliwości, do których wcześniej apelował marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki, że uchwałę “anty LGBT” należy wycofać, jeśli powiat białostocki chce otrzymać jakiekolwiek pieniądze z Unii Europejskiej.

– Jak widać, europejskie pieniądze nie śmierdzą, LGBT im nie śmierdzi. Jak trzeba sięgnąć po kaskę europejską, to da się każdą uchwałę odwrocić. To pokazuje, że ta władza jest kompletnie zdegenerowana – ocenił Robert Biedroń, współprzewodniczący Nowej Lewicy.

Minister edukacji Przemysław Czarnek przekonywał w rozmowie z dziennikarzami, że białostocka uchwała “nie jest uchwałą anty LGBT”, a dotyczy “obrony rodziny”.