“Dzieci nie udało się uratować”. Tragiczny pożar we Włoszczowie

We Włoszczowie spaliło się mieszkanie socjalne w budynku zamieszkiwanym przez dwie rodziny. Strażacy ewakuowali z niego dwóch kilkuletnich chłopców. Mimo szybkiego przewiezienia do szpitala, dzieci nie udało się uratować.

– Przed godziną 18 otrzymaliśmy informację o pożarze w miejscowości Włoszczowa. Po dojechaniu na miejsce policjant wraz ze strażakami wynieśli dwójkę nieprzytomnych dzieci z mieszkania, w którym był pożar. Dzieci natychmiast zostały przetransportowane do szpitala. Niestety, pomimo podjętej reanimacji życia chłopców nie udało się uratować. To było dwóch chłopców w wieku 5 i 6 lat. Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że rodzice znajdowali się poza domem – poinformowała mł. asp. Monika Jałocha z policji we Włoszczowie.

– Rodzice otrzymali wsparcie psychologiczne i zapewniono im opiekę lekarską. Był to budynek z mieszkaniami socjalnymi, aktualnie zamieszkiwały w nim dwie odrębne rodziny. Ze strony gminy zapewniliśmy też opiekę psychologiczną dla tych rodzin. Samorząd zaproponował też mieszkania zastępcze – mówił Grzegorz Dziubek, burmistrz gminy Włoszczowa.