Dwie osoby ranne w wypadku quada na Gubałówce.

Na Gubałówce w Zakopanem doszło do wypadku z udziałem quada. Podróżujące pojazdem dwie młode osoby zostały odwiezione do szpitala. Jak informuje zakopiańska policja, 18-latkowie doznali bardzo poważnych obrażeń.

We wtorek około godziny 20 na grzbiecie Gubałówki na drodze Stanisława Zubka doszło do wypadku z udziałem quada. Pojazd, którym jechały dwie osoby, przewrócił się. Nie wiadomo na razie, jak do tego doszło. Z relacji świadków wynika, że pojazd, który wcześniej jechał z dużą prędkością, koziołkował kilka razy i zatrzymał się na ławce przed straganem.

– Niektórzy ze świadków podawali, że te osoby z impetem uderzyły o jezdnię. Obrażenia są bardzo poważne, wstępnie były kwalifikowane jako zagrażające życiu. Na szczęście ich życiu nie zagraża teraz niebezpieczeństwo – powiedział dziennikarzom TVN24 aspirant sztabowy Roman Wieczorek, oficer prasowy zakopiańskiej policji. 18-latkowie doznali licznych złamań i obrażeń wewnętrznych.

– Mamy wiele informacji uzyskanych od świadków, jak i w trakcie czynności policyjnych na miejscu zdarzenia. Ustaliliśmy okoliczności i przebieg zdarzenia, teraz śledczy zajmą się wyjaśnianiem tej sprawy – przekazał funkcjonariusz.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratowniczego, jednak po zbadaniu stanu zdrowia poszkodowanych śmigłowiec został odwołany. Na miejsce zostały skierowane dwie karetki pogotowia, straż pożarna i policja.

Po przeprowadzeniu wstępnych badań, poszkodowanych w tym wypadku – 18-letnich kobietę i mężczyznę – przewieziono do szpitalu karetkami.