Dwa zwycięstwa jednego dnia. Iga Świątek awansowała do finału turnieju WTA 1000 w Rzymie

Iga Świątek awansowała do finału turnieju WTA 1000 w Rzymie! Polska tenisistka pokonała w sobotę (15 maja) w półfinale imprezy Cori Gauff 7:6(3), 6:3. Dla 19-latki z Raszyna starcie z Amerykanką było drugim (!) pojedynkiem tego dnia.

Wcześniej nasza tenisistka musiała bowiem rozegrać ćwierćfinał z Eliną Switoliną, przełożony z piątku powodu deszczu. W półfinale z Gauff Iga Świątek prowadziła w pierwszym secie już 4:2, ale pozwoliła Amerykance się dogonić. Tę odsłonę meczu musiał rozstrzygnąć tie-break, w którym górą była już Polka. W drugim secie Świątek w pełni kontrolowała już to, co się dzieje na korcie i pewnie wygrała 6:3, kończąc mecz w godzinę i 48 minut. W niedzielnym (16 maja) finale nasza zawodniczka zmierzy się z Czeszką Karoliną Pliskovą.