David Beckham ujawnia osobistą walkę z OCD w nowym serialu dokumentalnym

Netflix poinformował niedawno o ukończeniu serialu dokumentalnego o życiu i karierze Davida Beckhama.

Brytyjskie media dotarły do fragmentów produkcji, z których wynika, że emerytowana gwiazda futbolu od lat cierpi na zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne (OCD). Zaburzenie przejawia się w obsesyjnych nawykach Beckhama związanych ze sprzątaniem, szczególnie w nocy.

Dokument, wyreżyserowany przez nagrodzonego Oscarem Fishera Stevensa, będzie zawierał nigdy wcześniej niepublikowane materiały, niezliczone historie i wywiady z ludźmi, którzy byli częścią życia Beckhama. Produkcja oferuje również wgląd w jego codzienne życie z żoną Victorią i czwórką dzieci. W projekt zaangażowana jest również firma filmowa Beckhama, Studio 99.

Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne to stan zdrowia psychicznego charakteryzujący się obsesyjnymi myślami lub kompulsywnymi zachowaniami. Często wiąże się to ze strachem przed zarazkami lub brudem, co prowadzi do obsesji na punkcie utrzymania idealnej czystości. W przypadku Beckhama przybiera to formę obsesyjnego nocnego sprzątania.

OCD Beckhama to tylko jeden z wielu wątków poruszanych w filmie dokumentalnym. Znajomy bliski byłemu piłkarzowi niedawno ujawnił, że projekt wiele dla niego znaczy. „David jest tym niesamowicie podekscytowany. Od dawna chciał to zrobić. Jest ogromne zainteresowanie jego życiem, więc wszyscy zaangażowani w produkcję pokładają w nim duże nadzieje” – powiedziało źródło The Sun.

Data premiery dokumentu nie została jeszcze ogłoszona.