D. Tusk: Rząd nic nie robi. Rząd abdykował, stchórzył przed pandemią.

Donald skrytykował bezczynność rządu w sprawie walki z pandemią COVID-19. – Dzisiaj jest ostatni moment, by premier Morawiecki powiedział, co zrobi, by uniknąć kolejnych tragicznych danych każdego dnia – podkreślił szef PO. W jego ocenie “od decyzji premiera zależy życie dziesiątek ludzi każdego dnia”.

– Miałem okazję wczoraj rozmawiać telefonicznie, a dzisiaj bezpośrednio z członkami Rady Medycznej przy premierze. Głównym powodem było to, że tak naprawdę rząd nigdy nie poinformował o powodach, dla których, po pierwsze, nie informuje opinii publicznej, jakie to są rekomendacje, i po drugie – dlaczego nie realizuje żadnych rekomendacji Rady Medycznej – mówił Tusk.

– Otóż okazuje się, że konkluzje, jakie zapadają po spotkaniach Rady Medycznej, nie są uwzględniane przez rząd od wielu, wielu miesięcy. Jednym z najbardziej dramatycznych głosów był głos profesora Roberta Flisiaka, członka Rady Medycznej przy premierze. Apelował o to, aby naprawdę odpolityzować, żeby zrezygnować z jakiejkolwiek propagandy, tylko żeby zostawić lekarzom i ekspertom nadawanie kształtu decyzjom, które są niezbędne – powiedział szef PO.

Tusk ocenił, że rząd “abdykował, stchórzył przed pandemią” – Taki jest obraz ostatnich miesięcy, taki obraz wyłania się także z moich rozmów z lekarzami, profesorami, ekspertami, w tym z członkami Rady Medycznej – wyjaśnił.