Członek zarządu PZPN i były sekretarz zatrzymani przez CBA

PZPN wydał komunikat dotyczący zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne jednego z członków zarządu. Związek jednak nie odniósł się do byłego sekretarza generalnego związku Macieja S.

Polski Związek Piłki Nożnej w mediach społecznościowych napisał, że poważnie podchodzi do doniesień medialnych o zatrzymaniu członka zarządu PZPN Jakuba Tabisza. Federacja poinformowała, że nie zna szczegółów sprawy i, do czasu uzyskania informacji na ten temat, nie będzie jej komentowała.

Jednocześnie PZPN zadeklarowało gotowość współpracy z właściwymi służbami, aby jak najszybciej wyjaśnić tę sprawę. Media podały, że CBA zatrzymała również byłego sekretarza generalnego związku Macieja S. Z doniesień medialnych wynika, że Prokuratura Krajowa na razie odmawia oficjalnego potwierdzenia informacji.

Jak dodano sprawa to ciąg dalszy śledztwa prowadzonego w Szczecinie w sprawie nieprawidłowości w piłkarskiej centrali. Dotyczy tzw. zachodniopomorskiej afery melioracyjnej. Śledztwo zaczęło się od podejrzenia ustawienia ponad 100 przetargów dla Zarządu Melioracji Urządzeń Wodnych w Szczecinie za kwotę ok. 600 mln zł.