Co z głosowaniem nad KPO? KO chce więcej czasu, Lewica stawia warunki, PiS nie zamierza czekać

Polska. Koalicja Obywatelska apeluje o więcej czasu, a Lewica stawia warunki. Chodzi o zaplanowane na wtorek głosowanie nad ratyfikacją Krajowego Planu Odbudowy.

Lewica będzie domagała się przesunięcia wtorkowego posiedzenia Sejmu, jeżeli rząd do poniedziałku rano nie wyśle informacji o ostatecznym kształcie Krajowego Planu Odbudowy – zapowiedział poseł Krzysztof Gawkowski.

Ze strony rządzących słychać stwierdzenia, że czas na negocjacje już minął, ale Prawo i Sprawiedliwość bez głosów opozycji może mieć poważny problem.

– Było wystarczająco dużo czasu na negocjacje. Dzisiaj nie ma najmniejszego powodu, żeby spełnić te oczekiwania – stwierdził Janusz Śniadek z klubu PiS.

Posłowie KO nie mówią jednoznacznie, jakie klub przyjmie stanowisko podczas głosowania. Część z nich przestrzega przed “kupowaniem kota w worku”, inni deklarują poparcie.

– Czy wyobrażacie sobie państwo, że ktoś odpowiedzialny może w ciemno zagłosować za czymś, co nie ma żadnych gwarancji ustawowych – pytał w sobotę na konferencji prasowej Borys Budka.