Ciepły początek października. Pogoda na najbliższe dni.

Pogoda na początku października zapowiada się ciepło, z temperaturą dochodzącą miejscami do 20 stopni Celsjusza. Podczas weekendu nie będzie brakować słonecznych chwil, deszcz pojawi się dopiero w poniedziałek. W niektórych regionach kraju może silniej wiać.

W czwartek w pasie wschodnim będzie pochmurno z opadami deszczu rzędu 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. Mieszkańców pozostałej części kraju czeka zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Miejscami na Pomorzu Zachodnim słabo popada, do 5 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 14 st. C w centrum kraju, do 16 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr na wschodzie powieje z kierunku południowo-wschodniego, słabo i umiarkowanie. Na pozostałym obszarze kraju będzie południowo-zachodni i zachodni, umiarkowany, okresami silniejszy.

Piątek, pierwszy dzień kolejnego miesiąca, w większości kraju upłynie pod znakiem umiarkowanego zachmurzenia, a na południowym zachodzie zrobi się słonecznie. Termometry pokażą maksymalnie od 13 st. C na Suwalszczyźnie, przez 16 st. C w centrum kraju, do 18 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków południowych powieje słabo i umiarkowanie.

W sobotę czeka nas zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura sięgnie maksymalnie od 14 st. C na Podlasiu, przez 18 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Dolnym Śląsku. Południowy i południowo-zachodni będzie słaby i umiarkowany.

Drugi dzień weekendu zapowiada się z zachmurzeniem umiarkowanym, tylko na północnym zachodzie będzie pochmurno. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 16 st. C na Podlasiu, przez 19 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Będzie wiać zachodni, umiarkowany, miejscami na południu dość silny wiatr.

Na poniedziałek synoptycy zapowiadają pochmurną aurę z rozpogodzeniami. Na krańcach zachodnich, a następnie w centrum kraju pojawią się opady deszczu do 5-10 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 st C na Nizinie Szczecińskiej, przez 17 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje południowo-wschodni, skręcający na południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr.