Cichanouska: Teraz musimy rozmawiać o tym, jak uwolnić więźniów politycznych

Staramy się spotykać ze wszystkimi siłami politycznymi. Białoruś tak naprawdę powinna łączyć, a nie dzielić – podkreślała w sobotę we Wrocławiu Swiatłana Cichanouska. Opozycjonistka skomentowała wpis Ryszarda Terleckiego, który skrytykował jej działalność w Polsce. Prezydent Andrzej Duda zapewniał na Twitterze, że “wszyscy poważni politycy i ugrupowania są po stronie wolnej i demokratycznej Białorusi”.

Swiatłana Cichanouska w sobotę (5.06) na konferencji prasowej we Wrocławiu mówiła między innymi o nagraniu z Ramanem Pratasiewiczem, które zostało opublikowane przez reżimową telewizję. Na konferencji towarzyszyli jej rodzice Pratasiewicza.

– Ta historia z Ramanem jest już znana na cały świat. Chcę powiedzieć, że Łukaszenka postrzega go jako wroga osobistego, więc nie bał się nawet wywołania międzynarodowego skandalu, by po prostu się zemścić na Ramanie. Pojawiło się wideo z Ramanem Pratasiewiczem, ale myślę, że jedynym celem reżimu było to, żeby ludzie zaczęli Ramana po prostu osądzać – mówiła Cichanouska.

– Wcześniej też pojawiały się takie nagrania z innymi osobami w mediach propagandowych. Więc teraz musimy rozmawiać nie o zawartości tych nagrań, lecz o tym, jak uwolnić więźniów politycznych – powiedziała Cichanouska.