Chwyci mróz, spadnie śnieg. Prognoza pogody na najbliższe dni

Kolejne dni przyniosą spore ochłodzenie – na termometrach zobaczymy nawet temperaturę poniżej 0 stopni Celsjusza. Niebo będzie pochmurne, a miejscami prognozowane są opady śniegu. W cieplejsze dni towarzyszyć nam będzie natomiast deszcz.

Wtorek będzie na ogół pochmurny. Tego dnia spodziewane są lokalne opady mżawki, miejscami wystąpią mgły. Na południu, centrum i zachodzie niebo może przejaśniać się i rozpogadzać. Na termometrach zobaczymy od 6 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr okaże się zmienny i przeważnie słaby.

W środę w Polsce zapanuje duże zachmurzenie z jedynie nielicznymi przejaśnieniami. Na Podkarpaciu i w Małopolsce prognozowane są opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Z kierunków wschodnich powieje słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr.

Czwartek upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia. Na Pomorzu chmury mogą przynieść ze sobą słabe opady śniegu. W ciągu dnia termometry pokażą od -1 st. C na Suwalszczyźnie do 5 st. C na Dolnym Śląsku. Wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.