Chorzy z koronawirusem z Częstochowy przewożeni są do Radomska, żeby zrobić miejsce kolejnym chorym

Chorzy z koronawirusem z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie przewożeni są do szpitala w Radomsku.

W ten sposób szpital przygotowuje się do nadchodzących świąt, tworząc wolne miejsca dla nowych pacjentów. W okresie świątecznym może ich być więcej w związku ze spodziewanym zwiększeniem liczby pielgrzymów odwiedzających Jasną Górę. Relokowani są ci pacjenci, których stan zdrowia pozwala na transport medyczny.

W szpitalu w Radomsku zapewnionych jest 50 miejsc dla pacjentów ze Śląska. W środę (01.04) przetransportowano 10 osób, dziś planowo miało zostać przewiezionych kolejnych 19 chorych.

– Transportujemy pacjentów po to, aby utworzyć pewną pulę wolnych miejsc na okres świąteczny, bo niestety mamy zwiększony napływ pacjentów do szpitala. Najbliższy duży szpital w innym województwie przejmie część naszych pacjentów, których już sukcesywnie przewozimy pacjentów do Radomska. – wyjaśnił Zbigniew Bajkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Marii Panny w Częstochowie.