Bolesna porażka Kamila Majchrzaka w debiucie w turnieju ATP 1000 w Rzymie.

Kamil Majchrzak przegrał w dwóch setach z Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem w I rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Dla zawodnika z Piotrkowa Trybunalskiego był to debiut w zawodach tej rangi.

Niestety, sklasyfikowany na 14. miejscu światowego rankingu Shapovalov udzielił naszemu zawodnikowi brutalnej lekcji tenisa. W pierwszym secie Majchrzak zaczął od zdobycia gema przy swoim podaniu, ale później na korcie rządził już Kanadyjczyk. Zdecydowany faworyt starcia wygrywał nie tylko przy własnym serwisie, ale i raz za razem przełamywał podania Polaka, triumfując 6:1. W drugiej odsłonie pojedynku Kamil Majchrzak spisywał się już nieco lepiej, ale pozwoliło mu to ugrać jedynie trzy gemy. Shapovalov wygrał po zaledwie 66 minutach 6:1, 6:3 i awansował do II rundy międzynarodowych mistrzostw Włoch. Kolejnym rywalem 22-latka będzie reprezentant gospodarzy, Stefano Travaglia.